Jak to v KAFÍRNICTVÍ funguje?

Jsme kavárna s tvořivým duchem, tedy místo, kde si kromě vychutnání voňavého šálku kávy můžete užít i tvoření. 
V první řadě se snažíme být místem, kde se budete cítit dobře. Ať už si přijdete jen vychutnat něco dobrého nebo se pustíte do tvoření, za všech okolností se vynasnažíme, abyste odcházeli spokojeni. 

Věnovat se vám v kavárně budou naši kafírníci a kafírnice,

kteří vám kromě přípravy občerstvení rádi poradí i s případným tvořením. 

Pokud máte pochybnosti o svém talentu, fantazii, šikovnosti, tak si buďte jistí, že je to naprosto přirozené. Zahoďte tyto myšlenky za hlavu! U nás je důležitá vaše radost z tvoření, relaxace. Úžasné věci, které si budete odnášet, jsou už jen třešničkou na dortu. Přijďte si to užít!

Nabízíme:

- kavárnu (prvotřídní výběrovou kávu a u nás pečené domácí zákusky)

- tvoření po celou otevírací dobu pro děti i dospělé

- místo pro netradiční oslavy a večírky v tvořivém duchu

- spolupráci s místními základními školami

(obohacení výuky či programu školní družiny návštěvou a tvořením u nás nebo zajištěním programu v prostorách ZŠ)

- program pro kolektivy navštěvující Kutnou Horu (školní výlety, zájezdy)

- programy pro firmy u nás i kdekoliv po ČR
(se zaměřením na zaměstnance, rodiny zaměstnanců, obchodní partnery, zákazníky nebo i veřejnost)

Jak vznikl název "KAFÍRNICTVÍ"
 

Slovo "kafírnictví" vzniklo v prvopočátcích příprav našeho podnikání v Kutné Hoře.

Novým domovem Tvojí dílny se totiž stal dům, kde celá desetiletí sídlilo oblíbené kutnohorské papírnictví. Na fasádě po něm zbyl i krásný kovaný nápis, který nám bylo líto úplně odstranit. Dokonce jsme chvíli uvažovali, že nové místo nazveme kavárna "Papírnictví" :-) Vždyť papír s naší činností úzce souvisí! :-)

Jsme ale hravé a tvořivé duše a tak se z "papírnictví" při jednom brainstormingu vyvinulo KAFÍRNICTVÍ, tedy spojení slov KAVÁRNA/KAFE a PAPÍRNICTVÍ.
Na fasádě nás tedy čekala výměna pouze dvou písmenek ;-)

Rádi bychom, aby se z "kafírnictví"
stalo všeobecně známé synonymum pro spojení kavárny a tvoření.

(neklaďme si malých cílů :-))

Takže si zapišme:

KAFÍRNICTVÍ = KAVÁRNA + TVOŘENÍ

Jak vše vzniklo?

Zakladatelkou Tvojí dílny je Martina Moličová.

V roce 2014 rozjela kavárnu Tvoje dílna v Pardubicích.

Rok 2018 však přinesl změny a přesun podnikání do nádherné Kutné Hory.  Kafírnictví Tvoje dílna zde Martina spolu s partnerem, kutnohorským rodákem Lukášem Hendrychem,
otevřela 30. července 2019. 

Příběh Martiny

"Odjakživa ráda tvořím. Začínala jsem jako mnoho dalších nadšenců v domácích podmínkách, zkoušejíc všemožné kreativní techniky, fascinovaná širokou nabídkou materiálů a pomůcek. Brzo jsem zjistila, že nakoupit si vše co bych chtěla třeba jen vyzkoušet, nedává smysl jak finančně, tak ani z hlediska náročnosti na prostor a skladování. Moje tehdejší garsonka by mohla vyprávět! Navíc opravdu ráda zkouším nové věci a nakoupené pomůcky tak po čase začaly ve skříni ležet ladem... 

Pak se narodila Laura a přišla mateřská dovolená. Zpočátku mě ani nenapadlo, že bych se nevrátila na své místo personalistky v kolínské automobilce. Ale to by mi začátkem roku 2013 nemohl přijít na mysl ten jednoduchý nápad! :-)

Nápad, který spočíval v myšlence vytvořit místo, které bude dokonale připravené na tvoření. Kde člověk nemusí řešit, že zrovna nemá místo na jídelním stole nebo v obýváku, kde v rohu nestojí koš s nevyžehleným prádlem a navíc mu nechybí žádné pomůcky ani materiál, může přijít takřka kdykoliv. Vše je připravené a existuje možnost nekonečného kombinování, bez omezení. 

A tak se začala rodit Tvoje dílna.

Možná v celém příběhu hledáte zmínku o kávě. Přiznám se, otevření kavárny nebyl prvotní záměr, sama jsem před otevřením Tvojí dílny ani nebyla velkým kávomilcem.

Ale spojení nabídky tvoření s možností občerstvení se prostě nabízelo a musím říct, že si mě káva a její příprava získala podobně jako tvoření. Její správná příprava je také skutečné umění.

Kavárnu se podařilo otevřít 1. dubna 2014 v Pardubicích. 
V průběhu roku 2018 jsme bohužel dostali v pronajatých prostorách výpověď z nájmu a provoz byl tak 30. září 2018 v Pardubicích ukončen.

Jak už víte, v červenci 2019 jsme otevřeli nové prostory v Kutné Hoře - Kafírnictví Tvoje dílna, na Palackého náměstí 510/9.

 

Poděkování

Celé zrození Tvojí dílny by se na začátku nepodařilo bez řady skvělých a inspirativních lidí z řad kamarádů a rodiny, kteří nám pomohli a stále pomáhají. Díky moc! 

© 2015 Tvoje dílna

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.